NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Morgan, Richard - "Rzadkie powietrze"

Jordan, Robert - "Wschodzący Cień" (nowa edycja)

Ukazały się

Manasypow, Dimitrij - "Droga stali i nadziei"


 Abercrombie, Joe - "Kłopotliwy pokój" (oprawa twarda)

 Abercrombie, Joe - "Ostre cięcia" (oprawa twarda)

 Kucenty, Magdalena - "Zodiaki. Genokracja"

 Stiefvater, Maggie - "Wezwij sokoła"

 Pilipiuk, Andrzej - "Czarna Góra"

 Schwab, V. E. - "Niewidzialne życie Addie LaRue"

 Migalski, Marek - "Nieśmiertelnicy"

Linki

Corey, James S. A. - "Przebudzenie Lewiatana", tom 1

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Cykl: Expanse
Tytuł oryginału: Leviathan Wakes
Tłumaczenie: Patryk Sawicki
Data wydania: Luty 2013
ISBN: 978-83-7574-728-7
Oprawa: miękka
Format: 125 x 205 mm
Liczba stron: 358
Cena: 39,90 zł
Rok wydania oryginału: 2011
Tom cyklu: 1

Bliżej...
Skolonizowaliśmy Marsa, Księżyc, Pas Asteroidów, satelity Planet Zewnętrznych. Jesteśmy władcami Układu Słonecznego. Gwiazdy wciąż są nieosiągalne.

Holownik Canterbury, transportujący ogromne bryły lodu z Pierścieni Saturna do baz górniczych, natrafia na opuszczony statek Scopuli. Ktoś zadał sobie wiele trudu, by go ukryć. Ktoś wystarczająco potężny i wystarczająco bezwzględny, by nie przejmować się tym, ilu ludzi trzeba zabić, by tajemnica skrywana we wnętrzu Scopuli nigdy nie została odkryta.

Przecięcie pokrywy luku zajęło jej dwie godziny pracy z palnikiem i znalezionymi w warsztacie mechanicznym łomami. Hydraulika wysiadła, musiała więc otworzyć go ręcznie. Owionęła ją fala ciepłego, wilgotnego i niosącego ze sobą szpitalną woń środków odkażających powietrza. I mdlący zapach o miedzianym, posmaku. Znaczy, sala tortur. Jej przyjaciele powinni być wewnątrz, pobici, lub porżnięci w dzwona. Julie zważyła w dłoni ciężki klucz francuski i przygotowała się do rozwalenia przynajmniej jednego czerepu, zanim tamci ją zabiją.

Przebudzenie Lewiatana jest wielką powieścią pełną godnych kina kosmicznych bitew, walki wręcz i kilku historii miłosnych.

Przystępną, świetnie się czytającą i w dobrym tego słowa znaczeniu rozrywkową.

Zwycięskie połączenie nowoczesnej wrażliwości i oldskulowej space opery...

Ta spece opera skopała mi dupę
- George R.R. Martin


O autorze:

James S. A. Corey to pseudonim używany przez współpracowników Daniela Abrahama i Ty Francka. Pod tą nazwą pisali „Przebudzenie Lewiatana”, pierwszą z trzech planowanych powieści science fiction w serii o nazwie Expanse. „Przebudzenie Lewiatana” zostało nominowane w 2012 roku do nagrody Hugo za najlepszą powieść i do nagrody Locus dla najlepszej powieści science fiction. Abraham i Franck również współpracują przy tworzeniu bloga Lizard Brain. Pseudonim został stworzony z drugich imion Abrahama i Francka, natomiast S. A. to inicjały córki Abrahama.

Daniel James Abraham to niezwykle kreatywny amerykański pisarz science fiction i fantasy, mieszka w Albuquerque w Nowym Meksyku. Jego opowiadania ukazywały się w licznych publikacjach i antologiach. Jego nowela „Flat Diane” został nominowany do Nagroda Nebula, „The Cambist and Lord Iron: a Fairytale of Economic”s została nominowana do nagrody Hugo i World Fantasy Award.
Abraham jest absolwentem Clarion West Writers Workshop 1998, a czasami współpracuje z Georgem R. R. Martinem.

Ty Franck, również z Albuquerque, jest asystentem George’a R. R. Martina.


Obiekt jest częścią serii
Expanse
Zobacz całą serięTeksty powiązane:

Wywiad:
Wywiad z Jamesem S.A. Coreyem, autor: Fabryka Słów

Recenzja:
Corey, James S. A. - "Przebudzenie Lewiatana", autor: Adam Skalski

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

eddie4 - 12:09 08-02-2013
Witam
Proszę o poprawienie opisu powieści "Przebudzenie Lewiatana", to co widnieje powyżej jest chyba żartem redakcyjnego chochlika;))

Shadowmage - 12:29 08-02-2013
Raczej wcześniejszą wersją blurba, kiedy jeszcze powieść miała się ukazać w jednym tomie.

eddie4 - 12:33 08-02-2013
Dziękuję

Astral - 22:32 10-02-2013
Polszczyzna redakcji jest miejscami porażająca. Doprawdy uczciwe świadectwo wydawcy... (hm) Chyba przeczytam w oryginale, żeby nie być narażonym na podobne przykrości. Poza tym sprowadzenie oryginału wypadnie taniej niż kupowanie dwóch lub trzech części, na które wydawca raczył rozbić 1 tom cyklu.
Żart chochlika? Za często się takie rzeczy spotyka. To nonszalancja i brak szacunku dla czytelników albo wręcz słaba znajomość ojczystego (?) języka...

Ten wydawca wzorem Zyska zawalił już tyle cykli, że zakup pierwszego kawałeczka nowego może skończyć się wielkim rozczarowaniem.

"Ta space opera skopała mi dupę" oryg. "It's been too long since we've had a really kickass space opera." Totalna żenada po prostu; nie wiem, czy wynika to ze słabej znajomości języka angielskiego, czy przekonania, że czytelnicy mówią tym samym językiem??? Niestety, obawiam się że oba przypuszczenia mogą być prawdziwe.

AM - 23:50 10-02-2013
Astral pisze:"Ta space opera skopała mi dupę" / oryg. "It's been too long since we've had a really kickass space opera." Totalna żenada po prostu; nie wiem, czy wynika to ze słabej znajomości języka angielskiego, czy przekonania, że czytelnicy mówią tym samym językiem??? Niestety, obawiam się że oba przypuszczenia mogą być prawdziwe.


Równie dobrze jakiś "spec od sprzedaży" mógł stwierdzić, że tak będzie lepiej. Tłumacz nie musi mieć z tym nic wspólnego. Nie wiem skąd przeświadczenie, że za tego typu rzeczy lub na przykład kiepsko przełożone tytuły książek/filmów odpowiadają translatorzy. Zwykle w firmach są osoby, które wiedzą "najlepiej" co się "ludowi" podoba i to one podejmują decyzję, żeby dać "Wirujący seks" albo "Ta space opera skopała mi dupę".

Astral - 02:27 11-02-2013
Nie wiem skąd przeświadczenie, że za wszystko winię tłumacza. Wyraźnie napisałem o redakcji. Może to wina redaktora, może innych osób. Ale skoro tak się nieodpowiedzialnie bawią, to wszystkiego można się spodziewać, np. źle zredagowanego przekładu. Nie pierwsze i nie ostatnie wydawnictwo, które żeruje na czytelnikach. Książki są drogie i bywają prymitywnie opakowane i chętnie dzielone na części, żeby więcej zarobić. A hurtownik czy empik zwłaszcza potrafi narzucić marżę rzędu 60% i z łatwością może doprowadzić do upadku wydawnictwa, odmawiając przyjmowania książek do sprzedaży czy kosztem wydawcy rozbudowywać swoje imperium. Polski rynek książki to tak naprawdę rynek hurtownika, który dyktuje ceny i jakoś nikt nie próbuje z tym walczyć. Wszyscy narzekają i potulnie się na to godzą. Taka prawda, niestety.

toto - 08:24 11-02-2013
Na kickassy już gdzieś wcześniej narzekaliśmy, zdaje się przy pierwszym pojawieniu się okładki polskiego wydania. Przy wypowiedzi Martina majstrowali już Brytyjczycy.

AM - 10:18 12-02-2013
Astral pisze:Książki są drogie i bywają prymitywnie opakowane i chętnie dzielone na części, żeby więcej zarobić. A hurtownik czy empik zwłaszcza potrafi narzucić marżę rzędu 60% i z łatwością może doprowadzić do upadku wydawnictwa, odmawiając przyjmowania książek do sprzedaży czy kosztem wydawcy rozbudowywać swoje imperium. Polski rynek książki to tak naprawdę rynek hurtownika, który dyktuje ceny i jakoś nikt nie próbuje z tym walczyć. Wszyscy narzekają i potulnie się na to godzą. Taka prawda, niestety.


To mity.

lmn - 11:47 13-02-2013
AM pisze:To mity.
A skąd się one biorą? ;)

nosiwoda - 12:08 14-02-2013
Ze zbiorowej podświadomości przecież.

Komentuj


Konkurs

Wygraj "Australijskie piekło"


Artykuły

"Kraina Lovecrafta" - książka a serial


 Sam Sykes - wywiad z autorem "Siedmiu czarnych mieczy"

 Wiedźmin Netfliksa: zachwyt czy rozczarowanie?

 Nie tylko Netflix animuje króliki, czyli „Wodnikowe Wzgórze” przez dekady

 Gra o tron subiektywnym okiem (s08e06)

Recenzje

Heinlein, Robert A. - "Obcy w obcym kraju"


 Żerdziński, Maciej - "Opuścić Los Raques" (audiobook)

 Lewandowski, Radosław - "Australijskie piekło"

 Fry, Stephen - "Mythos"

 Morgan, Richard - "Rzadkie powietrze"

 Strugaccy, Arkadij i Borys - "Piknik na skraju drogi i inne utwory"

 antologia - "Księga magii"

 Tremblay, Paul - "Chata na krańcu świata"

Fragmenty

 Stiefvater, Maggie - "Wezwij sokoła"

 Lewandowski, Radosław - "Australijskie piekło"

 Elison, Meg - "Księga Etty"

 Kucenty, Magdalena - "Zodiaki. Genokracja"

 Ziemiański, Andrzej - "Virion. Zamek"

 Strugaccy, Arkadij i Borys - "Piknik na skraju drogi i inne utwory"

 Wydra, Justyna - "Warkoczyk"

 Le Guin, Ursula K. - "Księga Drogi i Dobra"

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2021 nast.pl     RSS      RSS